Kryekuvendari, Veseli, priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, z. Péter Sijártó, me të cilin kanë diskutuar për zhvillimet

Kadri Veseli: Kosova dhe Hungaria po thellojnë bashkëpunimin

Kryekuvendari, Veseli, priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, z. Péter Sijártó, me të cilin kanë diskutuar për zhvillimet politike dhe për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe Hungarisë. Në këtë takim, kryekuvendari Veseli e ka falënderuar kryediplomatin e Hungarisë për mbështetjen që ky shtet po i jap Kosovës, si në fushën e angazhimeve diplomatike, po ashtu edhe për thellimin e bashkëpunimit në ekonomi, arsim, kulturë e sport. Kryetari Veseli me këtë rast veçoi  domosdoshmërinë e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe falënderoi Hungarinë për mbështetjen e vazhdueshme që i jep perspektivës evropiane të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Olivier Guerot: Themelet e dialogut Kosovë-Serbi mbeten të pandryshuara, Asociacioni prioritet për Kosovën

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka theksuar se themelet e dialogut ndërmjet Kosovës …