Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti ka mbajtur tubim elektoral në komunën e Gjilanit,

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti ka mbajtur tubim elektoral në komunën e Gjilanit

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti ka mbajtur tubim elektoral në komunën e Gjilanit, ku është shprehur i bindur në fitoren e LDK-së më 14 shkurt. Ai beson se të dielën qytetarët e Anamoravës do ta demonstrojnë dashurinë për shtetin e Kosovës! Hoti ka thënë se ditën e zgjedhjeve qytetarët do të votojnë për demokracinë, e jo për shami-kuqtë. Forcat e urrejtjes dhe përçarjes përnjëherë po e përmendin dashurinë, sepse po e dinë që qytetarët nuk duan dhunë e kaos, por zhvillim e stabilitet.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …