KEK
Fillimi / Lajmet / Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj ka takuar farmacistët

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj ka takuar farmacistët

Gjatë ditës së sotme, kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar farmacistët. Përmes një statusi në Facebook, Hoxhaj ka thënë se edhe farmacistët, krahas mjekëve, janë 24 orë në shërbim qytetarëve gjatë kësaj pandemie. “Ata i njoftova me planin konkret të #Rimëkëmbjes, ku parashihet edhe funksionalizimi i udhëzimit administrativ të nënshkruar nga Uran Ismaili si Ministër i Shëndetësisë, i cili përcakton çmimet e barnave dhe materialeve shpenzuese, duke i bërë ato më të lira në tërë Kosovën. Së bashku, me shërbime cilësore dhe kujdes të shtuar, do ta përmirësojmë mirëqenien e qytetarëve!, ka shkruar kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxha, pas takimit me farmacistë.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...