KEK
Fillimi / Lajmet / 392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë bërë 1 mijë e 618 teste. Nga këto teste,  392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50 mijë e 953 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5 mijë e 679. Numri i rasteve pozitive vazhdon të jetë i lartë dhe brengosë si pasojë e drejtë për drejtë e neglizhimit të masave. IKSHPK përsërit thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.IKSHPK apelon tek të gjithë qytetarët, institucionet dhe organizatat publike dhe private, për respektimin dhe ndërmarrjen e të gjitha masave të nevojshme për parandalimin, menaxhimin dhe kontrollin e infeksionit COVID-19, thuhet në mes tjerash në komunikatë.

Kontrolloni gjithashtu

24 vjet nga rënia heroike në altarin e lirisë të gjeneralit Luan Haradinaj, në kufirin shqiptaro-shqiptar

24 vjet nga rënia heroike në altarin e lirisë të gjeneralit Luan Haradinaj, në kufirin shqiptaro-shqiptar

24 vjet më parë, në njërën prej betejave të para të UÇK-së kundër forcave pushtuese ...