MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / KFOR-i realizon sot ushtrime ushtarake në komunën e Dragashit, kërkon nga qytetarët që të mos shqetësohen
KFOR-i realizon sot ushtrime ushtarake në komunën e Dragashit, kërkon nga qytetarët që të mos shqetësohen

KFOR-i realizon sot ushtrime ushtarake në komunën e Dragashit, kërkon nga qytetarët që të mos shqetësohen

KFOR-i turk në mëngjesin e ditës së sotme do të bëjë manovra ushtarake në komunën e Dragashit. Ata madje kanë njoftuar se do të përdoren edhe helikopterët dhe kanë kërkuar nga qytetarët që të mos shqetësohen. “Mëngjesin e së mërkurës, nga ora 6:00 deri në orën 11:00, ushtarët e KFOR-it turk do të zhvillojnë manovra ushtarake në territorin e komunës së Dragashit, ku do të përfshihen edhe helikopterët. Luten banorët që mos të shqetësohen, me që këto do të jenë aktivitete të rëndomta ushtarake, me qëllim stërvitjen e ushtarëve për të qenë të përgatitur për çdo lloj situate”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicioni

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicionit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se nuk do të takohet sot me ...