MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kollçaku: Qeveria duhet të krijojë kushte për qytetarët dhe të ndalohet ikja e heshtur e tyre nga Kosova

Kollçaku: Qeveria duhet të krijojë kushte për qytetarët dhe të ndalohet ikja e heshtur e tyre nga Kosova

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje e njëherësh anëtare e Komisionit për Integrime Evropiane, Fatmire Kollqaku, ka kërkuar nga Qeveria Haradinaj që të krijoj kushte për qytetarët dhe të ndalohet ikja e heshtur e tyre nga Kosova. Ajo ka shkruar se më e keqja është që kohëve të fundit Kosovën ka nisur ta braktisë truri i vendit. Vetë shtetet anëtare të BE-së e kanë kuptuar që ne kemi një rini të shëndoshë, një rini që vetëm duhet t’i jepet rasti, kësisoj ata po u mundësojnë lehtësira në pranimin e tyre dhe në një formë ose në tjetrën po përballemi me braktisje të vendit. Qytetarët janë të dëshpëruar dhe janë lodhur, prandaj ne mendojmë që është momenti i fundit t’i zgjohet ndërgjegjja kësaj Qeverie që ta ndryshojë këtë gjendje ose të vije një qeveri e cila vërtet ia do të mirën vendit, qeveri që ka vullnet dhe di ta ndryshojë gjendjen për të mirë, ka shkruar deputetja, Fatmire Kollqaku.

Kontrolloni gjithashtu

Rashit Qalaj: 25 zyrtarë policor janë prekur nga COVID-19, prej tyre 11 janë shëruar dhe 14 të tjerë janë në trajtim

Rashit Qalaj: 25 zyrtarë policor janë prekur nga COVID-19, prej tyre 11 janë shëruar dhe 14 të tjerë janë në trajtim

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot bëri të ditur se 25 zyrtarë janë ...