MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Komisioni Evropian ndanë 15 milionë euro ndihmë për Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit
Komisioni Evropian ndanë 15 milionë euro për Shqipërinë, Von der Leyen është në solidaritet të plotë me shqiptarët

Komisioni Evropian ndanë 15 milionë euro ndihmë për Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit

Komisioni Evropian ka akorduar 15 milionë euro për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka thënë se BE-ja është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. “Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh”, ka thënë ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...