KEK
Fillimi / Institucionet / Komuna e Deçanit do të ketë Qendër Rinore

Komuna e Deçanit do të ketë Qendër Rinore

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, bashkë më zyrtar të prokurimit dhe përfaqësuesin e kompanisë “Alping-Sh.P.K” Naim Povataj, kanë nënshkruar kontratën në vlerë 452.456,90 euro, për ,,Ndërtimin e Qendrës Rinore në Deçan’’ në të cilën do të zhvillohen aktivitet nga të rinjtë e komunës së Deçanit, po ashtu do të ketë një amfiteatër, kolonin e artistëve dhe një sërë objektesh përcjellëse për të gjitha moshat. Një objekt i tillë i ka munguar komunës së Deçanit, andaj ndihëm tepër i lumtur se një ëndërr të rinisë Deçanase do ta bëjmë realitet, kështu tha i pari i komunës Bashkim Ramosaj.

Realizimi i këtij projekti do të nisë të implementohet brenda pak ditëve.

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latiti reagon pas arrestimit të krerëve të OVL të UÇK-së

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, përmes një postimi të tij në facebook ka ...