KEK
Fillimi / Lajmet / Kosova dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të arrijnë marrëveshje për krijimin e një pike të përbashkët kufitare
Kosova dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të arrijnë marrëveshje për krijimin e një pike të përbashkët kufitare

Kosova dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të arrijnë marrëveshje për krijimin e një pike të përbashkët kufitare

Republika e Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut së shpejti do të arrijnë marrëveshje për krijimin e një pike të përbashkët kufitare që mundëson lehtësimin e qarkullimit të mallrave dhe qytetarëve ndërmjet këtyre dy shteteve. Derisa deri në vitin 2022 do të përfundojë ndërtimi i autostradës në pjesën e mbetur në Maqedoninë e Veriut që lidhë me Kosovën. Kështu tha ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, pas takimit me ministrin e Transportit të Maqedonisë së Veriut, Blagoj Boçvarski. Abrashi tha se temë diskutimi Kurse ministri maqedonas Boçvarski shprehu gatishmërinë për bashkëpunim me Kosovën, si dhe përfundimin e autostradës Shkup-Bllacë.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj: Duhet të thirret interpelancë, dhe të kërkohet dorëheqja e Donika Gërvallës

Fatmir Limaj: Duhet të thirret interpelancë, dhe të kërkohet dorëheqja e Donika Gërvallës

Kreu i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj ka folur rreth një deklarate se ministres së ...