KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi e uron popullin turk dhe Erdoganin me rastin e ditës së Republikës së Turqisë
Kryetari Thaçi e uron popullin turk dhe Erdoganin me rastin e ditës së Republikës së Turqisë

Kryetari Thaçi e uron popullin turk dhe Erdoganin me rastin e ditës së Republikës së Turqisë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar popullin turk dhe kryetarin Rexhep Taip Erdogan për ditën e Republikës së Turqisë. Ai ka theksuar se Kosova është krenare që Turqinë e ka vend mik dhe aleatë të ngushtë. “Në emër të popullit të Kosovës, unë i uroj presidentit urimet tona më të mira për prosperitet presidentit Erdogan, qeverisë dhe popullit turk”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Kryeministri, Edi Rama, tha se Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që ...