KEK
Fillimi / Lajmet / Countryman: Kosova e Serbia, ende të përgatitura të bëjnë kompromise për arritjen e një marrëveshjeje në Shtëpinë e Bardhë
Dialogu

Countryman: Kosova e Serbia, ende të përgatitura të bëjnë kompromise për arritjen e një marrëveshjeje në Shtëpinë e Bardhë

Ish-zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështje evropiane, Thomas Cantriman, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia nuk janë të përgatitura që në këtë kohë të bëjnë kompromise për arritjen e një marrëveshjeje në Shtëpinë e Bardhë. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, duke komentuar takimin e paralajmëruar për 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, thotë se nuk mund të pritet shumë nga ky dialog dhe më e pakta që mund të arrihet është një nxitje që të dy liderët të angazhohen më shumë në dialogun e Brukselit.  “Gjëja e parë që është e rëndësishme të kuptohet është që i vetmi prioritet për Shtëpinë e Bardhë këto ditë është rizgjedhja e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Ajo çfarë Shtëpia e Bardhë po synon, është një mundësi për një fotografi, ku presidenti do të mund të pretendonte një sukses të politikës së jashtme, pasi ai ka pasur zero suksese në politikën e jashtme në tre vite e gjysmë.

Kontrolloni gjithashtu

Një ekip i mjekëve gjerman nis punën në Infektivë, për të ndihmuar mjekët tanë në menaxhimin e rasteve me Covid-19

Mjekët gjerman nisin punën në Infektivë, në ndihmë mjekëve tanë në menaxhimin e rasteve me COVID-19

Një ekip i mjekëve gjerman nga Instituti “Robert Koch” kanë filluar punën në Klinikën Infektive, ...