Pagat më të larta të vendit do t’ i ketë treshja: Vjosa Osmani, Albin Kurti dhe Glauk Konjufca më të ulëtat, shërbyesit civilë

Krasniqi: Ligji për Paga, më shumë është padrejtësi dhe pabarazi, sesa sistem fer shpërblimi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka drejtuar kritika ndaj Qeverisë dhe kryeministrit Kurti. Duke iu referuar të gjeturave të Komisionit Evropian të bëra publike në Raportin e fundit, ai ka shkruar se Qeveria Kurti i mbushi institucionet me familjarë të pushtetarëve. “Qeveria Kurti, e cila kishte premtuar punësim e drejtësi, pas ardhjes në pushtet i ka mbushur institucionet e pavarura dhe bordet me familjarë e militantë partiakë. Ndërkaq, Ligji për Paga, më shumë është padrejtësi dhe pabarazi, sesa sistem fer shpërblimi. #Regres”, ka shkruar kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Xhavit Haliti

Xhavit Haliti: Albin Kurti mendon që zgjedhjet të mbahen në korrik, për shkak të ardhjes së emigrantëve nga Diaspora

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, gjatë një debati televiziv ka deklaruar se kryeministri Albin Kurti …