KEK
Fillimi / Lajmet / Krerët institucional e ngushëllojnë familjen Syla me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit, Gani Sylaj
Krerët institucional e ngushëllojnë familjen Syla me rastin e ndarjes nga jeta të nënkryetarit të Drenasit, Gani Sylaj

Krerët institucional e ngushëllojnë familjen Syla me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit, Gani Sylaj

Krerët institucional e kanë ngushëlluar familjen Syla me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit dhe nënkryetarit të komunës së Drenasit Gani Sylaj. Kryetari Thaçi ka thënë se vepra, maturia dhe urtësia e tij kanë qenë dhe do të mbeten frymëzim për shumë gjenerata. Kryekuvendari Veseli ka shkruar se Gani Syla ishte një atdhetar i madh, gjithë jeta e të cilit ishte në shërbim të lirisë dhe çështjes kombëtare. Me shumë pikëllim mësova lajmin për vdekjen e tij sot në mëngjes. Puna e tij do të jetë përherë një shembull frymëzimi.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: Programi i AAK-së po iu ofron shpresë dhe siguri qytetarëve për tejkalimin e krizës ekonomik

Ramush Haradinaj: Programi i AAK-së po iu ofron shpresë dhe siguri qytetarëve për tejkalimin e krizës ekonomik

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se përkrahja për partinë e ...