MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Kadri Veseli do të jetë i pranishëm në Kongresin e Partisë Demokratike të Amerikës
Kadri Veseli

Kryekuvendari Kadri Veseli do të jetë i pranishëm në Kongresin e Partisë Demokratike të Amerikës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, ka udhëtuar për në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Me ftesë të Partisë Demokratike, kryetari Veseli do të jetë i pranishëm në Kongresin e Partisë Demokratike të Amerikës, ku Hillary Clinton do të nominohet zyrtarisht kandidate për presidente të Shteteve të Bashkuara. Gjate qëndrimit disaditor në SHBA, kryetari Veseli pritet të ketë takime me zyrtarë të lartë të Shtetit amerikan dhe personalitete të  tjera nga  shtete të ndryshme të botës, që marrin pjesë në  nominin  zyrtar të kandidates, Hillary Clinton për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kontrolloni gjithashtu

Pas testimit të 297 mostrave në Klinikën Infektive të premten 11 raste janë konfirmuar pozitiv me virusin korona

Pas testimit të 297 mostrave në Klinikën Infektive të premten 11 raste janë konfirmuar pozitiv me virusin korona

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se dje në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...