KEK
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli i sigurt se demarkacioni me Malin e Zi do të votohet më 1 shtator
Kryekuvendari, Kadri Veseli

Kryekuvendari Veseli i sigurt se demarkacioni me Malin e Zi do të votohet më 1 shtator

Kryetari i PDK-së dhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se demarkacioni me Malin e Zi do të votohet më 1 shtator. Ai këtë deklaratë e ka dhënë për mediet pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së. Veseli, siç ka deklaruar me këtë rast se të gjithë duhet të jenë të qetë dhe se duhet të mendojnë për të ardhmen dhe se nuk duhet të prishen marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vendet e tjera europiane. Sipas tij, deputetët duhet të mendojnë nga të shkojnë. drejt integrimit europian apo të  kthehen prapa.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...