Kadri Veseli

Kryekuvendari Veseli sot filloi turin e konsultimit me ekspertë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas, sot ka filluar turin e konsultimit me ekspertë të fushave të ndryshme. “Të dashur miq, pas turit tim të parë gjatë të cilit dëgjova mijëra bashkëqytetarë, sot së bashku fillojmë turin e konsultimit me ekspertë të fushave, për të gjetur zgjidhjet e duhura për problemet të cilat na preokupojnë të gjithëve. Sot do të bashkëbisedoj me ekspertë të ekonomisë, në kërkim të zgjidhjes së problemit të papunësisë në vendin tonë. Ju ftoj të më bashkoheni”, ka shkruar në një postim të tij Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Franca, Spanja dhe shtete të tjera në Parlamentin Evropian sërish shpehen kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

Çështja e vizave për vendin tonë do të diskutohet më 13 tetor, në Bruksel, ashtu sikur është diskutuar dhjetëra herë deri tani

Presidenca çeke e cila përfaqëson  Bashkimin Evropian e ka vendosur  zyrtarisht në rend dite diskutimin …