Kryeministri Rama në Mal të Zi, në tetor mbledhje e përbashkët në mes të dy qeverive

Kryeministri Rama në Mal të Zi, në tetor mbledhje e përbashkët në mes të dy qeverive

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka filluar të hënën një vizitë zyrtare në Malin e Zi, ku është pritur nga homologu i tij, Dusko Markoviqi. Gjatë konferencës për medie kryeministri malazez ka bërë me dije se në tetor do të ketë një mbledhje të përbashkët të të dy qeverive, në të cilën do të diskutohet për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy shteteve, raporton “TCh”. “Nuk ka çështje të hapura mes Malit të Zi dhe Shqipërisë. Do të mbajmë mbledhjen e përbashkët të qeverive në tetor. Dy vendet tona gëzojnë marrëdhënie të mira. Ne i përkasim botës së vendeve të lira”, ka thënë Markoviqi.

Kontrolloni gjithashtu

Franca, Spanja dhe shtete të tjera në Parlamentin Evropian sërish shpehen kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

Çështja e vizave për vendin tonë do të diskutohet më 13 tetor, në Bruksel, ashtu sikur është diskutuar dhjetëra herë deri tani

Presidenca çeke e cila përfaqëson  Bashkimin Evropian e ka vendosur  zyrtarisht në rend dite diskutimin …