KEK
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli uroi Zvicrën në Ditën e Pavarësisë
Kadri Veseli

Kryekuvendari Veseli uroi Zvicrën në Ditën e Pavarësisë

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka uruar popullin zviceran me rastin e Ditës së Pavarësisë së Zvicrës. Përmes një postimi ai ka shkruar se bashkatdhetarët që jetojnë dhe punojnë në Zvicër janë shtyllë e rëndësishme e mirëqenies dhe zhvillimit të Kosovës. “Uroj popullin mik zviceran në Ditën e Pavarësisë. Zvicra duhet zgjedhur model se si një shtet mund të zhvillohet përmes punës. Mijëra bashkatdhetarë që jetojnë dhe punojnë në Zvicër janë shtyllë e rëndësishme e mirëqenies dhe zhvillimit të Kosovës, ka shkruar Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Kuvendin e Kosovës diskutohet për gjendjen në arsim gjatë pandemisë dhe rrymën në veri

Sot në Kuvendin e Kosovës diskutohet për gjendjen në arsim gjatë pandemisë dhe rrymën në veri

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare në të cilën pritet të ketë ...