Haradinaj: Nuk ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar si gjithë të tjerët të lirë në atdhe

Kryeministri Haradinaj ka mbajtur një takim urgjent me drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj

Kryeministri Haradinaj, ka mbajtur një takim urgjent me drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Jo zyrtarisht bëhet e ditur se ky takim ka të bëjë me rastin e paralajmërimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për një vizitë në Kosovë. Zyrtari serb Marko Gjuriq, thotë se ka pranuar një shkresë nga autoritetet e Republikës së Kosovës, ku thuhet se presidentit të Serbisë nuk i lejohet vizita në Liqenin e Ujmanit. Sipas mediave serbe vizita e Vuçiqit në Kosovë mund të anulohet për shkak të, siç thonë ato, provokimeve të Kosovës. Kjo deklaratë  u publikua menjëherë pas lajmit të anulimit  të takimit ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel.

Kontrolloni gjithashtu

Bajraktari: Për një periudhë tejet të gjatë kohore krimet e luftës kanë qenë kompetence e autoriteteve ndërkombëtare

Avokati Ardian Bajraktari ka vlerësuar se trajtimi i krimeve të luftës në përgjithësi dhe atyre …