Kryeministri Haradinaj pranon urime të shumta nga liderë botërorë me rastin e festave të fundvitit

Kryeministri Haradinaj pranon urime të shumta nga liderë botërorë me rastin e festave të fundvitit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pranuar urime të shumta nga liderë botërorë me rastin e festave të fundvitit. Haradinaj ka bërë me dije se ka pranuar urime nga kancelarja austriake, kryeministri i Japonisë, kryeministrja e Zelandës së Re dhe nga kryeministri i Sllovenisë. “Nder i veçantë pranimi i shumë urimeve me rastin e festës së Vitit të Ri 2020 nga Kancelarja Austriake në detyrë Brigitte Bierlein, Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern dhe Kryeministri Slloven, Marjan Sarec. Si vazhdimësi e marrëdhënieve tona të shkëlqyeshme më këto shtete, Kosova është me fat që në rrugëtimin e saj të shtetbërjes ka punuar fuqishëm që të ketë afër vende që i besojnë realitetit tonë”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK

Më 12 prill të vitit 1999 në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë rënë dëshmorët:

Më 12 prill të vitit  1999  në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës …