Fillimi / Lajmet / Kryeministri Hoti: Takimi në SHBA do të mbahet sërish, sapo të krijohet një ekipë shtetore që përfaqëson Kosovën
Kryeministri Hoti: Takimi në SHBA do të mbahet sërish, sapo të krijohet një ekipë shtetore që përfaqëson Kosovën

Kryeministri Hoti: Takimi në SHBA do të mbahet sërish, sapo të krijohet një ekipë shtetore që përfaqëson Kosovën

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se takimi që pritej të mbahet më 27 qershor në SHBA është shtyrë për një datë tjetër, por se do të udhëtojë për atje sapo t’i vijë ftesa e parë. Kështu ka deklaruar ai teksa thotë se takimi do të mbahet sërish, sapo të krijohet një ekipë shtetore që përfaqëson Kosovën. “Unë kam pasur ftesë që të shkojë, edhe pasi të ndodhë ajo. Por më pas u dakorduam që kjo datë të spostohet për një ditë tjetër. Është spostu deri sa ne të konsilodojmë një ekipë shtetërore që e përfaqëson Kosovën. “, tha ai Tutje, Hoti ka shtuar se do të udhëtojë për në SHBA me ftesën e parë që i vjen nga Shtëpia e Bardhë. Kujtojmë se takimi në SHBA ku pritej edhe të rifillonte dialogu Kosovë-Serbi, u anulua pasi propozua aktakuzë ndaj kryetarit Hashim Thaçi, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Kontrolloni gjithashtu

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësorë organizon sot një protestë

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësorë organizon sot një protestë

Edhe pse infermierët rrezikojnë shëndetin e tyre gjatë përballjes me pacientët e infektuar, ata po ...