kek
tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha. “Fqinjësia e mirë është prioritet i Qeverisë së re dhe se takimi me ambasadorin, z. Dinosha është fillimi i këtij rrugëtimi. Si dy shtete duhet të bëjmë shkëmbimin e përvojave me qëllimin e krijimit të raporteve të sinqerta fqinjësore”, ka njoftuar Zyra e Kryeministrit. Sipas këtij njoftimi, ambasadori Dinosha i ka shprehur kryeministrit Kurti urimet e shtetit të tij, duke e përcjellë edhe urimin e kryeministrit Dushko Markoviq dhe të gjithë shqiptarëve në Mal të Zi. “Rruga në integrim evropian është rrugë e përbashkët. Sfidat me të cilat ballafaqohen të dy shtetet tona në shumicën e rasteve janë të ngjashme e jo rrallëherë janë edhe të njëjta, prandaj kemi shumë mësime që mund të nxjerrim prej njëra-tjetrës”, është thënë në këtë njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...