MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka udhëtuar në Berlin për një takim me kancelaren, Angela Merkel
Edi Rama iu është përgjigjur kritikave nëpër media në lidhje me vendimin qeveritar për ngritjen e njësisë anti-KÇK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka udhëtuar në Berlin për një takim me kancelaren, Angela Merkel

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar në Berlin për  një takim me kancelaren gjermane,  Angela Merkel. Ky takim i Ramës është në vijim të vizitave për mirë-organizmin dhe mbledhjen e fondeve në kuadër të Konferencës së Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt. Gjithashtu në fokus do të jetë edhe çështja e çeljes së negociatave. Po ashtu në këtë takim kreu i qeverisë do ta njohë kancelaren me progresin e Shengenit ballkanik, ndërkohë që pas Berlinit, Rama do udhëtojë drejt Brukselit ku do të takojë presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Lejen.

Kontrolloni gjithashtu

Vuçiq: Është vetëm çështje kohe para se Serbisë do t’i duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, “de facto” apo “de jure”

Vuçiq: Është vetëm çështje kohe para se Serbisë do t’i duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, “de facto” apo “de jure”

Është vetëm çështje kohe para se Serbisë do t’i duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, ...