tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ka skaduar afati për marrëveshje mes LDK-së e Vetëvendosjes për koalicionin qeveritar
Njëra nga temat e takimit mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pritet të jetë çështja e dialogut Kosovë Serbi

Ka skaduar afati për marrëveshje mes LDK-së e Vetëvendosjes për koalicionin qeveritar

Edhe pse ishte paralajmëruar se fundi i kësaj jave ishte edhe koha e domosdoshme për arritjen e koalicionit qeverisës mes LDK-së e Vetëvendosjes ende nuk ka publikim zyrtar lidhur me skadimin e këtij afati. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kishte thënë se mbeten të përkushtuar që të punojnë për marrëveshje, e cila respekton vullnetin e qytetarëve në zgjedhjet e tetorit të vitit të kaluar. Ai madje kishte deklaruar se marrëveshja do të bëhet deri në fund të kësaj jave ose do të konstatohet se s’ka kushte. Megjithatë edhe deri në ditën e fundit të kësaj jave, të paktën zyrtarisht nuk është mbajtur asnjë takim mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Si duket deri në këto momente nuk ka asnjë lëvizje rreth një takimi të mundshëm sot. Nga Lëvizja Vetëvendosje bëjnë me dije se ‘nuk kanë asnjë informacionin në këtë drejtim, tha Arlind Manxhuka.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga deputetët Doruntinë Maloku dhe ...