KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Franco Federici
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Franco Federici

Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Franco Federici

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Franco Federici, i cili ka konfirmuar gatishmërinë për thellim të bashkëpunimit mes Qeverisë së Kosovës dhe KFOR-it, në shërbim të sigurisë së të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës. “Kryeministri Kurti e falënderoi për urimin dhe shprehu mirënjohje për punën, rolin dhe rëndësinë e KFOR-it në Kosovë, dhe tha se ruajtja e sigurisë në Republikën e Kosovës është qëllim i përbashkët, për çka bashkëpunimi ndërinstitucional mes Qeverisë së Republikës Kosovës dhe KFOR-it është i domosdoshëm. Ai e njoftoi për masat e reja kundër Covid-19 që Qeveria ka ndërmarrë, e që nga sot kanë hyrë në fuqi, si dhe për angazhimin maksimal të të gjitha institucioneve përkatëse në sigurimin e dozave të reja të vaksinës kundër Covid-19”, është thënë në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...