KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Rama niset për në SHBA, për të siguruar vaksinën kundër virusit korona për Shqipërinë
Kryeministri Rama niset për në SHBA, për të siguruar vaksinën kundër virusit korona për Shqipërinë

Kryeministri Rama niset për në SHBA, për të siguruar vaksinën kundër virusit korona për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të sjellë sa më parë vaksinën anti-COVID në Shqipëri. Kreu i qeverisë ka theksuar në një postim në rrjetin social se do të lëvizë çdo gur që vaksina kundër COVID të vijë sa më parë në vendin tonë. “Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër armikut të padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri! Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme që të hënën të fillojë gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor

Janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme që të hënën të fillojë gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe Drejtoritë Komunale të Arsimit deklarojnë se janë bërë të ...