Airport Adem Jashari
kek
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Kryesia e Kuvendit, me 4 vota pro dhe 2 kundër vendosi të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti
Kuvendi i Kosoves

Kryesia e Kuvendit, me 4 vota pro dhe 2 kundër vendosi të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti

Në mbledhjen e mbajtur të Kryesisë së Kuvendit, me 4 vota pro dhe 2 kundër u vendos që seanca për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti, të ngritur nga LDK-ja me nënshkrimin e 44 deputetëve, dhe përkrahjen e PDK-së, AAK-së dhe Nismës  të mbahet nesër në orën 11:00 në sallën e Parlamentit të Republikës së Kosovës. Por, pavarësisht rrethanave të krijuara me pandeminë e koronavirusit të ri, Lidhja Demokratike e Kosovës, si iniciuese dhe tri partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, janë deklaruar tashmë se do të shkojnë në seancë dhe do të votojnë për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Avokati i Popullit kërkon që në asnjë mënyrë të mos publikohet identiteti i personave të prekur me COVID-19

Institucioni i Avokatit të Popullit, Hilmi Jashari i ka kërkuar Agjencisë për Mbrojtjen e të ...