Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, Xhon Bolton
Kryetari amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, Xhon Bolton

Kryetari amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, Xhon Bolton

Kryetari amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar nga detyra Këshilltarin e Sigurisë, Xon Bolton. “E informova zotin Bolton se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme për Shtëpinë e Bardhë”, tha Trump. “Kisha shumë pa dakordësi me shumë nga sugjerimet e tij”, shtoi Trump, ndërsa njoftoi se një këshilltar i ri do të emërohej javën e ardhshme. Pushimi i Bolton vjen mes diskutimeve në kabinetin e z. Trump për anulimin e një plani paqeje për të ftuar talebanët në SHBA. Sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë, Stephanie Grisham u tha gazetarëve: Trumpit nuk i pëlqyen shumë politikat e tij, ata nuk pajtohen.” Në përgjigje, z. Bolton tha se ka  ofruar dorëheqjen.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

Sot bëhen 21 vite nga rënia e mjekut dëshmor Lec Gradica. Për të nderuar veprimtarinë ...