Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti priti në takim drejtorin regjional të “Hidromoravës”

Kryetari Haliti priti në takim drejtorin regjional të “Hidromoravës”

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur në një takim drejtorin regjional të kompanisë së ujërave “Hidromorava”, Muhamet Suliqi. Temë bisede e këtij takimi ishte furnizimi me ujë të pijshëm i qytetarëve të komunës së Vitisë, menaxhimi dhe inkasimi. Ndërkohë që u shqyrtua edhe mundësia e shtrirjes së rrjetit të ujësjellësit në lokalitete tjera, ku paraqitet nevoja e ujit të pijes. Për këtë, edhe do të mbahet një takim javën e ardhshme edhe me CDI-në, bëri të ditur kryetari Haliti.

Kontrolloni gjithashtu

KKMSH mbajti mbledhje të rregullt, u diskutua mbi gjendjen e pandemisë në komunën e Vitisë

Komiteti Komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim (KKMSH), ka mbajtur sot takim të rregullt. Gjatë kësaj ...