tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari, Hashim Thaçi vizitoi Qendrën Mjekësore të FSK-së
Kryetari, Hashim Thaçi vizitoi Qendrën Mjekësore të FSK-së

Kryetari, Hashim Thaçi vizitoi Qendrën Mjekësore të FSK-së

Në kuadër të gjendjes emergjente të krijuar nga përhapja e pandemisë edhe në vendin tonë nga virusi COVID-19, presidentit i Kosovës, zoti Hashim Thaçi, vizitoi sot Qendrën Mjekësore të Forcës së Sigurisë të Kosovës në kazermën „Adem Jashari“ në Prishtinë. Në ambientet e Qendrës Mjekësore, presidenti u prit nga komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe drejtori i kësaj qendre, dr. Shkëlzen Sylaj.

Gjatë vizitës, presidenti Thaçi, u njoftua nga drejtori Sylaj, me kapacitet që ka kjo qendër, stafin profesional, kapacitetet teknike dhe hapësinore, që janë në gatishmëri për t’ ju dalë në ndihmë qytetarëve, në rast të nevojës nga një përshkallëzim i gjendjes së epidemisë në vendin tonë.

Presidenti Thaçi, shprehu kënaqësinë me përgatitjet e bëra, nivelin e  gatishmërisë  dhe profesionalizmin e pjesëtarëve të FSK-së, të  treguar komforë situatës së krijuar.

Presidenti dhe Komandanti i FSK-së, në mesazhin e përbashkët drejtuar qytetarëve të vendit,  kërkojnë; që të qëndrojnë në shtëpi, dhe t’u përmbahen udhëzimeve të lëshuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Nestrete Kumnova: Biri im mbi dy dekada të kam kërkuar rrugëve të vendlindjes sate, por nuk e gjeta asnjë shenjë që të çmallem me ty

Kumnova: Biri im, dy dekada të kërkova rrugëve të Kosovës por nuk e gjeta asnjë shenjë tënden që të çmallem me ty

Kryetarja e shoqatës “Thirrjet e Nënave” në Gjakovë, Nesrete Kumnova, ka kujtuar 20 vjetorin e ...