kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, është ftuar nga Gjykata Speciale
Kryetari i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, është ftuar nga Gjykata Speciale

Kryetari i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, është ftuar nga Gjykata Speciale

Kryetari i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota është ftuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar edhe kryetari i PDK-së Kadri Veseli. Ai ka reaguar për ftesat e reja të Gjykatës Speciale, të cilat erdhën për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe për ish-anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm, Sokol Bashota. Kryekuvendari, Kadri Veseli, ftesat i ka quajtur goditje për UÇK-në dhe luftën e saj. Lajmi për ftesën e Speciales për Sokol  Bashotën ka qarkulluar ditë më parë, por nuk është konfirmuar nga vetë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...