Shqiprim Arifi

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ba bërë homazhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari, në Prekaz

Në 26 vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial  Adem Jashari në Prekaz duke i nderuar ata që dhanë jetën për këtë liri që e gëzojmë sot. Ai ka thënë me këtë rast sa herë që viziton kompleksin ndjenë gëzim, krenari, por edhe mall për Jasharët që dhanë jetën e tyre për një liri dhe për të larguar pushtuesin, me të cilët në Preshevë ende përballen dhe jetojnë me ta. Në 26-vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari, familjes Jashari, prej dje kompleksi memorial i Adem Jasharit në Prekaz është duke u vizituar nga qytetarë të vendeve të ndryshme.

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Qeveria Kurti është e zhytur shumë në korrupsion, do ta këtë problem me dalë para njerëzve

Lutfi Haziri: Ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e parakohshme, në radhë të parë sepse Qeveria është e papunë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, konsideron se ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e …