Haskuka

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka,  nesër do të bëjë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë dhe në Jeshkovë

 me rastin e 22 vjetorit të Betejës së Jeshkovës, kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do të bëjë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë (në ora 10:00) dhe më pas në varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në Jeshkovë (në ora 11:00).

Për shkak të distancës nga qyteti, për këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar nga ana e Komunës. Nisja bëhet në ora 09:30 nga Shtëpia e Bardhë.

-Më pas, në ora 12:30, kryetari Haskuka së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë së Shëndetësisë, Narqize Arënliu-Hoxhaj, do t’i vizitojnë ekipet mobile të QKMF-së në sheshin “Shatërvan”, ku do të realizohen testet e shpejta (rapide) për COVID-19.

Kontrolloni gjithashtu

Albesian Salih Mataj (3.8.1982 - 28.2.1999)

OVL-UÇK-DEÇAN: Me 28 shkurt 2024, mbahen homazhe për Dëshmorin e Kombit Albesian Mataj

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së Dega Deçan, njofton opinionin publik: Të nderuara Familje …