MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi takon me kryeministrin Rama, bisedojnë për aktualitetet politike në Kosovë dhe Shqipëri
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama

Kryetari Thaçi takon me kryeministrin Rama, bisedojnë për aktualitetet politike në Kosovë dhe Shqipëri

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi nëpërmes rrjetit social ka bërë të ditur se sot është takuar me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Siç bëhet e ditur me kryeministrin shqiptar kanë biseduar për aktualitetet politike në Kosovë si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit. “Si gjithmonë, kënaqësi takimi me kryeministrin Edi Rama. Biseduam për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon, si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...