mbpzhr grante
valamobile
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, me delegacionin e tij kanë biseduar me senatorin amerikan, Ron Johnson
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, me delegacionin e tij kanë biseduar me senatorin amerikan, Ron Johnson

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, me delegacionin e tij kanë biseduar me senatorin amerikan, Ron Johnson

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me kryeministrin, Ramush Haradinaj,  ministrin e Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli si dh ambasadoren e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku janë takuar me senatorin amerikan, Ron Johnson, ku kanë biseduar për rrugëtimin e Kosovës drejt lirisë, pavarësisë dhe procesit të shtet-ndërtimit.

Këtë e ka bërë të ditur presidenti Thaçi, ku ka thënë se ShBA-të do ta mbështesin Kosovën edhe në arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë, në kuadër të fazës së fundit të dialogut. Sapo përfunduam një takim me mikun e Kosovës, senatorin Ron Johnson. Senatori Johnson duke i shërbyer SHBA-së, ka mbështetur rrugëtimin tonë drejt lirisë, pavarësisë dhe procesit të shtet-ndërtimit. Të njëjtën mbështetje të ShBA-së do ta kemi edhe këtyre ditëve në agjendën tonë për shtimin e njohjeve, anëtarësimin në organizata ndërkombëtare dhe arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë, në kuadër të fazës së fundit të dialogut”, ka shkruar ai në profilin e tij.

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal znj. Magbule Shkodra, njëherit edhe vajza e profesorit të ...