MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë në Prishtinë, Çağrı Sakar
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë në Prishtinë, Çağrı Sakar

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë në Prishtinë, Çağrı Sakar

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar. Ai i ka uruar mirëseardhje ambasadorit Sakar dhe i ka ofruar mbështetje të plotë në punën e tij për vazhdimin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve tona. “Do të vazhdojmë të kultivojmë marrëdhënie strategjike me Turqinë. Ju falënderoj për mbështetjen që i keni dhënë Kosovës në tri dekadat e fundit”, ka thënë Thaçi. Në anën tjetër, ambasadori i ri i Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, e ka falënderuar Thaçi dhe ka theksuar se Turqia edhe më tutje do të mbështesë Kosovën në të gjitha fushat. Ai ka theksuar se Turqia është një aleat i fuqishëm i Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e MZhR-së, Magbule Shkodra i dhuron rreth 300 ekzemplarë për bibliotekën e Universitetit “Kadri Zeka“ në Gjilan

Zëvendësministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal znj. Magbule Shkodra, njëherit edhe vajza e profesorit të ...