MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dërguar letër falënderuese Senatit amerikan
Stevo Pendarovski

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dërguar letër falënderuese Senatit amerikan

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dërguar letër falënderuese Senatit amerikan për ratifikimin e protokollit mbi anëtarësimin e vendit të tij në NATO. Raportohet se letra ishte e shkruar, përveç në gjuhën angleze, edhe në gjuhën maqedonase e shqipe. Falënderojmë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që ratifikuan në  Senat Protokollin mbi anëtarësimin tonë në NATO.  Partneriteti strategjik në mes të SHBA dhe Maqedonisë së Veriut vazhdon në Aleancë dhe i kontribuon stabilitetit dhe sigurisë globale”, ka thënë shefi i shtetit të maqedonasve, shkruan portali Faktor. Falënderimi i Pendarovskit edhe në gjuhën shqipja, ka zemëruar opinionin shovinist, nacionalist, në Serbi e më gjerë.

Kontrolloni gjithashtu

Në Qendrën e Numërimit e Rezultateve janë rinumëruar deri më tani 31 përqind e vendvotimeve pas vendimit të PZAP-it

Në QNR janë rinumëruar deri më tani 31 përqind e vendvotimeve pas vendimit të PZAP-it

Rreth 31 përqind e vendvotimeve janë rinumëruar deri më tani në Qendrën e Numërimit e ...