Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, mbanë konferencë për medie, sot në orën 13:30

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka njoftuar për një konferencë për medie që do të mbahet sot në orën 13:30. Njoftimi vjen përmes një komunikate zyrtare të partisë, ku theksohet se konferenca do të mbahet në selinë qendrore të Nismës në Prishtinë. Duke pasur parasysh situatën aktuale politike në Kosovë dhe zhvillimet e fundit, është e mundur që Limaj të adresojë çështje të rëndësishme që kanë të bëjnë me skenën politike të vendit. Partia ka ftuar të gjitha mediet që të ndjekin këtë konferencë, duke nënkuptuar se mund të ketë njoftime të rëndësishme ose deklarata që mund të ndikojnë në dinamikën politike të Kosovës. Ngjarja vjen në një moment kritik për politikën kosovare, me zhvillime të shumta në dialogun me Serbinë, çështjen e anëtarësimit në organizata ndërkombëtare dhe tensionet brenda koalicionit qeverisës. Konferenca e Limajt pritet të hedhë dritë mbi pozicionet dhe strategjitë e Nismës Socialdemokrate në këtë kontekst.

Kontrolloni gjithashtu

Xhavit Jashari: Me 16 maj 2024, do të bëhet zbulimi i pllakës Shtëpi Bazë e UÇK-së

Për nderë të 25 vjetorit të rënies Heroike të Dëshmorit të Kombit, Fejzullah Hajdaraj pjesëtar …