KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim udhëheqëset e Shoqatës së Grave të Dëshmorëve
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim udhëheqëset e Shoqatës së Grave të Dëshmorëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim udhëheqëset e Shoqatës së Grave të Dëshmorëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, priti në takim udhëheqëset e Shoqatës së Grave të Dëshmorëve. Pas takimit kryetari, Kadri Veseli ka sqaruar se në zyrën e tij ka pritur  udhëheqëset e Shoqatës së Grave të Dëshmorëve, e themeluar së fundi nga bashkëshortet e dëshmorëve, Selver Maqkaj, Bedrush Gashit dhe Skender Latifit. Më gëzoi fakti, që këto zonja të forta e të qëndrueshme, me gjithë sfidat e vështira të jetës këto njëzet vite, kanë vendosur të bëhen bashkë për t’i përfaqësuar e mbrojtur e promovuar interesat e kësaj kategorie të ndjeshme të shoqërisë sonë. Premtova mbështetje dhe i sigurova se PDK-ja do të jetë përherë shtëpia e tyre, sepse e ka për obligim që t’iu dal në ndihmë familjeve që dhanë më të dashurit e tyre për lirinë e Kosovës, ka saktësuar me këtë rast, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

1 vit nga tërmeti prej 6,4 ballësh që e goditi Thumanë dhe mori jetën e 51 personave si dhe lëndime moren mbi 900

1 vit nga tërmeti prej 6,4 ballësh që e goditi Thumanë dhe mori jetën e 51 personave si dhe lëndime morën mbi 900 të tjerë

Mëngjesin e hershëm të 26 nëntorit të 2019-ës një tërmet prej 6,4 ballësh goditi fshatin ...