Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, gjatë qëndrimit në Itali ku ka takuar qindra bashkatdhetarë dhe përkrahës e aktivistë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, gjatë qëndrimit në Itali ku ka takuar qindra bashkatdhetarë dhe përkrahës e aktivistë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, po qëndron në Itali ku ka takuar qindra bashkatdhetarë dhe përkrahës e aktivistë të partisë. Ai përmes një postimi në ka shkruar se mërgatën dhe origjinën e PDK-së, para se t’i lidhë politika, i ka lidhur kauza e shenjtë për liri dhe kontributi e rrugëtimi i përbashkët që në ditët e lavdisë së luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.  Është nder dhe kënaqësi të qëndroj në mesin e qindra bashkatdhetarëve – përkrahësve dhe aktivistëve të Partisë Demokratike të Kosovës, në një tubim madhështor në Itali, të organizuar nga Dega jonë këtu, për nder të 16-vjetorit të Pavarësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Qeveria Kurti është e zhytur shumë në korrupsion, do ta këtë problem me dalë para njerëzve

Lutfi Haziri: Ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e parakohshme, në radhë të parë sepse Qeveria është e papunë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, konsideron se ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e …