kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Shqipërisë, Bujar Nishani dekretoi dy ministrat e propozuar nga kryeministri, Edi Rama
Bujar Nishani

Kryetari i Shqipërisë, Bujar Nishani dekretoi dy ministrat e propozuar nga kryeministri, Edi Rama

Kryetari i Shqipërisë, Bujar Nishani, pavarësisht zvarritjes dhe dilemave më në fund mori vendim dhje  dekretoi, ministrin Arben Ahmetaj në krye të Ministrisë së Financave dhe Milva Ekonomin Ministre e Zhvillimit Ekonomik. Pavarësisht se dërgoi sot në Gjykatën Kushtetuese interpretimin  për mënyrën e dekretimit të ministrave,  duket se vetëm disa orë më pas ai është tërhequr duke vendosur që të hedhë firmën mbi dekretet.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicioni

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicionit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se nuk do të takohet sot me ...