MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, me anë të një bisede telefonike ka përgëzuar Hashim Thaçin
Erdogan Thaci

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, me anë të një bisede telefonike ka përgëzuar Hashim Thaçin

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, me anë të një bisede telefonike ka përgëzuar Hashim Thaçin, për zgjedhjen e tij në postin e kryetarit të Shtetit, raporton Anadolu Sipas informacioneve të marra nga burimet e Presidencës së Turqisë mësohet se Erdogan, i ka uruar suksese për detyrën e re Thaçit i cili u zgjodh President i Kosovës me me 71 vota. Ndër të tjera theksohet se në bisedën mes Erdogan dhe Thaçit është vënë në dukje edhe rëndësia e zhvillimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Kontrolloni gjithashtu

Listës së përbashkët të partive shqiptare, në zgjedhjet parlamentare në Serbi, iu ka bashkuar edhe Partia Demokratike

Listës së përbashkët të partive shqiptare, në zgjedhjet parlamentare në Serbi, iu ka bashkuar edhe Partia Demokratike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka bërë të ditur ...