MIT KS
Fillimi / Institucionet / Kryetari Jashari ka pritur në takim një delegacion shtetëror nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Kryetari Jashari ka pritur në takim një delegacion shtetëror nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, ka pritur në takim një delegacion shtetëror nga Emiratet e Bashkuara Arabe, të udhëhequr nga shefi i kabinetit të Ministrit të Financave, Mirza As Saeg. Kryetari Jashari bashkë me myftiun e Kosovës, Naim Ternava kanë shoqëruar delegacionin nga Emiratet e Bashkuara Arabe në vizitën e tyre në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, e pastaj në takim zyrtar në Komunën e Skenderajt. Kryetari Jashari i ka Falënderuar Emiratet e Bashkuara Arabe për përkrahjen dhënë Kosovës dhe Skenderajt në veçanti, gjatë periudhës së ri-ndërtimit dhe tani të zhvillimit të vendit, me këtë rast u janë Prezantuar projektet që po zhvillon komuna e Skenderajt në ngritjen e nivelit të mirëqenies së qytetarëve dhe po ashtu është kërkuar nga delegacioni përkrahje në realizimin e projekteve kapitale në fushën e arsimit, shëndetësisë, furnizimit me ujë të pijshëm etj. Kryetari Jashari me shefin e kabinetit të Ministrit të Financave, Mirza As Saeg u dakorduan që së shpejti të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe për të koordinuar veprimet e mëtutjeshme në jetësimin e projekteve të përbashkëta kapitale.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Haliti priti në takim deputeten e Republikës së Kosovës, Marigona Geci Lala

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur në takim deputeten e Republikës së ...