valamobile
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
akp deri me 5 maj
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi sot në Bruksel takohet me presidentin e KE-së Donald Tusk dhe komisionerin Johannes Hahn
Kryetari Thaçi sot në Bruksel takohet me presidentin e KE-së Donald Tusk dhe komisionerin Johannes Hahn

Kryetari Thaçi sot në Bruksel takohet me presidentin e KE-së Donald Tusk dhe komisionerin Johannes Hahn

Kryetari i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, ai do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Thaçi do të kërkojë nga liderët e BE-së vazhdim të mbështetjes dhe jetësim sa më të shpejt të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Në Bruksel, kryetari i vendit do të flasë edhe për domosdoshmërinë e dinamizmit të agjendës së integrimeve evropiane për Ballkanin Perëndimor, si parakusht për sigurimin e paqes afatgjate në Evropë.

Kontrolloni gjithashtu

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet Akademi në 30 vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës u mbajt Akademi në 30-vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Shoqëria “Lëvizja” ka organizuar sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës Akademi jubilare me rastin e ...