Airport Adem Jashari
valamobile
kek
akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Sot në Skenderaj mbahet Akademi përkujtimore në nderim të dëshmorëve dhe martitëve të kombit
Sot në Skenderaj mbahet Akademi përkujtimore në nderim të dëshmorëve dhe martitëve të kombit

Sot në Skenderaj mbahet Akademi përkujtimore në nderim të dëshmorëve dhe martitëve të kombit

Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Skenderajt z. Bekim Jashari dhe në bashkëpunim më Shoqatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, organizohet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rëniës së dëshmorëve dhe martitëve të kombit. Akademia mbahet sot në Qendrën e Kulturës dhe Artit “Hasan Prishtina” në Skenderaj, në orën 12:00, ku do të kujtohën dëshmorët: Afrim Gashi, Azem Zymeri, Bedri Deliu, Daut Dervishi, Driton Veliu, Fehmi Rama, Hajdin Feka, Hamdi Hasani, Brahim Nura, Rifat Qelaj dhe Besim Feka. Pjesëmarrja e juaj i nderon të rënët për liri.

Kontrolloni gjithashtu

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet Akademi në 30 vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës u mbajt Akademi në 30-vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Shoqëria “Lëvizja” ka organizuar sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës Akademi jubilare me rastin e ...