Rrahman Jasharaj

Kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, iu ka përkeqësuar gjendja shëndetësore

Rrahman Jasharaj, iu ka është përkeqësuar gjendja shëndetësore dhe se kjo është arsyeja për mospjesëmarrje në Komisionin Parlamentar ku ka raportuar SBAShK-u bashkë me ministrin Hekuran Murati e ministren Arbërie Nagavci. “Në shëndetin tim ka ndikuar edhe fyerjet dhe linçimet që po më bëhen. Unë i thashë edhe kryetarit që të mos ia jap fjalën Dimal Bashës që është nxënës i dobët, sic shihet nga notat e tij, por si duket partia në pushtet e kishte dërguar që ta minoj angazhimin që e kemi bërë në atë komision. Edhe kjo ndikojë pak. Edhe në atë takim kam qenë keq me shëndet. Tutje, ai i bëri thirrje qeverisë që të mos e ulë nivelin poshtë, teksa i bëri thirrje edhe vetë kryeministrit, Albin Kurti, që ta mbrojë arsimin nga njerëz, siç i quajti ai, me nota 2 e që po e sulmojnë arsimin, duke aluduar kështu në deputetin,  Dimal Basha. Asnjë qeveri deri më tani s’ka bërë kaq shumë sulme ndaj SBAShK-ut. Është turp i qeverisë që e lejojnë Dimalin të na quajnë analfabetë, është shprehur Jasharaj.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Humolli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fatmir Humolli, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, lidhur me grevën në arsim

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Humolli është cituar të ketë deklaruar se Qeveria është …