Kurti: Nexhmije Pagarusha ishte bilbil i gëzuar por edhe i trishtë, bilbil poshtë një shteti që ishte në diktaturë

Kurti: Dialogu Kosovë-Serbi ka kaluar në aventurë të rrezikshme të kryetarit, Hashim Thaçi

Kreu i  Vetëvendosjes, Albin Kurti  i ka thënë ambasadores së  Suedisë  në Kosovë, Karin Ahliny, se dialogu Kosovë-Serbi ka kaluar në aventurë të rrezikshme të presidentit Hashim Thaçi. Ai, sipas Kurtit,  po e vë në pikëpyetje shtetësinë dhe integritetin territorial e institucional të Kosovës. Kryetari Kurti e informoi Ambasadoren për qëndrimet e Lëvizjes VETËVENDOSJE! lidhur me dialogun Kosovë-Serbi i cili ishte nga fillimi dialog pa parime dhe si tillë nuk solli ndryshime pozitive në vend. Ky lloj dialogu kaloi në fund në aventurë të rrezikshme e personale të Thaçi e cila vë në pikëpyetje shtetësinë dhe integritetin territorial e institucional të Republikës së Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …