KEK
Fillimi / Lajmet / Kurti: Nesër, më 1 shtator, në Prishtinë do të mbahen protesta gjithë popullore
Albin Kurti: Hashim Thaçi nuk mund të sillet me mua sikur ka bërë me Ramush Haradinajn

Kurti: Nesër, më 1 shtator, në Prishtinë do të mbahen protesta gjithë popullore

Deputeti i Vetëvendosje, Albin Kurti ka rikonfirmuar se nesër, në Prishtinë do të mbahet protesta kundër përcaktimit të vijes kufitare të Kosovës me Malin e Z,i sipas komisionit qeveritar. Kurti gjatë një konferencë për media të mbajtur sot ka paralajmëruar se nesër më 1 shtator  do të ketë demonstrata, protesta gjithë popullore dhe nuk do të lejojmë që t’ i bëhet tradhti vendit tonë. Kurti ka thënë para gazetarëve se marrëveshja në versionin aktual  për Demarkacion është personale, të cilën e kanë hartuar Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa, mirëpo  Kosova nuk ka tokë për të falur as gjak për të shkelur.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...