KEK
Fillimi / Lajmet / Nga sulmi ajror i forcave të Aleancës janë vrarë 16 anëtarë të një familje jemenase
Nga sulmi ajror i forcave të Aleancës janë vrarë 16 anëtarë të një familje jemenase

Nga sulmi ajror i forcave të Aleancës janë vrarë 16 anëtarë të një familje jemenase

Nga pasojat e një sulmi ajror të forcave të koalicionit, me rastin e goditjes së një xhamie dhe shtëpive përrreth, në Jemen, janë vrarë 16 anëtarë të një familjeje, bën të ditur Agjencia e lajmeve Rojters. Gjatë bombardimit të qytetit nga ajri,  ka pësuar fatalisht familja me 16 anëtarë e imamit, Salih Abu Zejna, i cili i takonte grupit të kryengritësve huti. Në mesin e të vrarëve ka edhe fëmijë. Një agjenci e Jemenit njofton se nën gërmadha ka edhe të vrarë të tjerë, të cilët nuk janë identifikuar as janë nxjerrë nga gërmadhat për shkak se sulmet nga ajri nuk po pushojnë. Gajtë vitit të fundit në Jemen, nga pasojat e luftime, janë vrarë mbi 10.000 jemenas nga radhët e popullatës civile.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti dhe ministrat e tij nuk kanë platformë qeverisje

Hoxhaj: Serbia ka vetëm një opsion përpara dhe ai është që ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...