kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kurti: Ashtu siç jem marr vesh për programin qeverisës më LDK-në ashtu do të merremi vesh edhe për ministritë
Kurti: Shpresoj se ashtu siç jem marr vesh për programin qeverisës më LDK-në të merremi vesh edhe për ministritë

Kurti: Ashtu siç jem marr vesh për programin qeverisës më LDK-në ashtu do të merremi vesh edhe për ministritë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur para nënshrkimit të marrëveshjes me LDK-në. Para fillimit të takimit me Isa Mustafën, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka deklaruar se qeverisja e ardhshme do t’i reduktoj ministritë. Kurti po ashtu ka thënë se shpreson që me LDK-në të dakordohen për ministritë ashtu siç janë marrë vesh për programin qeverisës. “Sot do t’i vazhdojmë bisedimet në të cilin unë si kryeministër do ti kem 12 ministri. Këto bisedime do t’i kem me kreun e LDK Isa Mustafën. Shpresoj se ashtu siç jem marr vesh për programin qeverisës të merremi vesh edhe për ministritë. Këto bisedime do të fillojnë tash dhe do të vazhdojnë gjatë ditës së sotme dhe më pas do t’ju njoftojmë. Marrëveshja është marrëveshje midis dy palëve kështu që nuk mund të flas pa qenë pala tjetër”, deklaroi Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...